Post

Jak można namierzyć skradziony lub zgubiony telefon przez Internet?

Namierzanie telefonu może odbywać się na wiele sposobów w zależności od zainstalowanego oprogramowania i systemu. Oto kilka przykładów.

Smartfony są łatwe do zgubienia. Są one noszone prawie wszędzie, a niektórzy nawet iść do łazienki z nimi. Łatwo jest je stracić, np. przez zaniedbanie. Czytaj więcej na: https://lokalizo.pl

Złodzieje i kieszonkowcy mogą łatwo namierzyć osoby, które zapuszczają się w ciemne zakamarki lub są często w dużych skupiskach. Jednak nie wszystko jest stracone. Istnieje wiele legalnych opcji, aby zlokalizować jego położenie.

Android i funkcja Znajdź moje urządzenie

Google wyposażyło system Android w funkcję lokalizacji. Nie tylko pokazuje ona telefon na mapie. Producent umożliwił między innymi:

  • Blokowanie smartfona
  • Połącz się z telefonem
  • Wylogowanie
  • Wyczyszczenie danych
  • Skontaktuj się z operatorem sieci.

Po prostu przejdź na tę stronę i wybierz urządzenie, które chcesz. Ta funkcja nie działa na czystym Androidzie. Testowałem ją na MIUI 11.

Google pozwala zrobić o wiele więcej niż tylko zlokalizować telefon na mapie

Poniżej znajduje się zrzut ekranu wykonany z mojej przeglądarki pokazujący lokalizację mojego telefonu. Mapa pokazuje aktualną lokalizację i pozwala na wyświetlenie numeru IMEI. Kliknij tu, aby dowiedzieć się więcej: Darmowa lokalizacja telefonu

Pomimo tego, że miałem wyłączony GPS, mapa dokładnie oszacowała lokalizację - margines błędu to około 150m. Co nam to mówi?

Dzięki niej wiemy, gdzie szukać zgubionego lub skradzionego smartfona. Możemy również włączyć dzwonek, aby spróbować odnaleźć telefon po jego dźwięku. Jest to świetny sposób na odnalezienie sprzętu.

Mała ciekawostka: po zlokalizowaniu telefonu, system wyświetla powiadomienie. Może to odstraszyć ewentualnego złodzieja (wolałby nie być śledzony). Byłoby lepiej, gdyby Android był bardziej dyskretny w tej kwestii. Lepiej jest trzymać intruza na dystans.

iphone

iPhony nie giną, ale ich lokalizacja tak. Jest to możliwe z pomocą iCloud.

Pamiętaj, aby włączyć funkcję Znajdź mój iPhone na swoim iPhonie. Jeśli nie, możesz zabezpieczyć iPhone'a, zmieniając hasła do swojego Apple ID i innych kont.

Ta strona pozwoli nam na odnalezienie zaginionego iPhone'a. Wystarczy, że wpiszemy dane naszego konta. Lokalizacja została ustalona szybko, podobnie jak w przypadku Google's Find My Phone.

Do zlokalizowania telefonu można również użyć programu Lokalizator. Wyświetla on mapę pokazującą lokalizację każdego urządzenia z systemem iOS na innym urządzeniu.

Lokalizator dla iPhone'a

Ta funkcja jest wbudowana w system iOS 13. Konieczne będzie uaktualnienie starszej wersji systemu iOS 13.

Antywirus może pomóc w wyszukiwaniu

Choć nie każdy zdaje sobie z tego sprawę, całkiem sporo mobilnych antywirusów wyposażonych jest w funkcję lokalizacji. Co prawda nie są one tak popularne jak Mapy Google, ale wciąż są osoby, które z nich korzystają.

Avast jest jednym z programów, który może pomóc w zlokalizowaniu i kontroli zagubionego telefonu. Będę go omawiał w tym opracowaniu. Aby włączyć funkcje antykradzieżowe i lokalizacyjne, musisz być sparowany ze swoim urządzeniem. Więcej na: https://lokalizo.pl