Post

Najlepsze gry podobne do Fortnite

Fortnite to bez wątpienia jedna z najpopularniejszych gier, ale w co jeszcze możesz grać?

Obecnie, w swoim ósmym sezonie, Fortnite nadal posiada ogromną bazę graczy. Wcześniej mogliśmy powiedzieć, że PUBG był jego głównym rywalem, ale to było zanim Apex Legends wybuchł na scenę w 2019 roku.

Jeśli jesteś znudzony Fortnite i masz ochotę na zmianę, to może warto sprawdzić niektóre z tych gier. Uwzględniliśmy kilka strzelanek, gier fantasy i kilka bez trybów battle royale, tylko po to, by je wymieszać.

Apex Legends

Najnowszym pretendentem w gatunku battle royale jest Apex Legends. W Apex Legends wybierasz Legendę, z których każda ma swoje specjalne ruchy, i grasz w drużynie składającej się z trzech osób.

Możecie się nawzajem ożywiać i współpracować, aby odnieść zwycięstwo. System pingów wyeliminował konieczność używania mikrofonów, ponieważ możesz podświetlać broń, ekwipunek lub wrogów, dodając nowy sposób komunikacji, który sprawia, że Apex Legends jest o wiele przyjemniejszym i bardziej integrującym doświadczeniem.

PlayerUnknown's BattleGrounds

PUBG jest jak bardziej mroczny, militarystyczny kuzyn Fortnite'a, z realistyczną grafiką i większymi mapami. Jest tu znacznie więcej broni i przedmiotów do wyboru, a gra jest zdecydowanie skierowana do poważnych fanów strzelanek.

Skórki i przedmioty kosmetyczne w PUBG są często droższe, jak na przykład skórki z motywem Suicide Squad. Gra ma bardziej poważny temat w porównaniu do kreskówkowego wyglądu Fortnite.

Nie ma też mechaniki budowania, więc będziesz musiał zadowolić się każdą osłoną, jaką znajdziesz na mapie. Podobnie jak w Fortnite, każdy mecz zaczyna się od 100 graczy, więc chwyć za broń i znajdź miejsce, w którym możesz się ukryć.

Call of Duty: Blackout

Call of Duty: Black Ops 4 ukazało się w drugiej połowie 2018 roku i wprowadziło Blackout, pierwszy tryb battle royale we franczyzie COD. Jego liczba graczy na mecz została zmniejszona ze 100 do 80 na PC, aby uzyskać szybsze czasy ładowania

Blackout to FPS battle royale, który nie jest przeznaczony dla osób o słabym sercu. Blackout wykorzystuje wszystkie najlepsze cechy COD multiplayer i umieszcza je na mapie z Zombie, Mystery Boxes i najlepszymi broniami z poprzednich gier.

Jest to prawdopodobnie najbardziej hardkorowa gra battle royale, ponieważ trzeba być niesamowicie szybkim w pociąganiu za spust, nie wspominając o tym, że broni często brakuje na ziemi.

Dla wszystkich fanów FPS-ów warto rozważyć zakup Black Ops 4 tylko po to, by wziąć udział w Blackout.

Tetris 99

Gracze Nintendo Switch otrzymali w tym roku swoją własną, wyjątkową grę battle royale dzięki Tetris 99. Walczysz z 98 innymi graczami o upragnione zwycięstwo w Tetris royale, który jest tak trudny, jak brzmi.

Używając fajnych ruchów i blokerów, aby utrudnić życie innym graczom, tempo wzrasta, gdy walczysz o pierwsze miejsce.

Jest to trochę inna gra niż pozostałe na tej liście, ale zdecydowanie warto sprawdzić, jeśli jesteś fanem gier battle royale.

fortnite

Realm Royale

Realm Roy ale to fantasy royale, a nie zwykła strzelanka. Podobnie jak w wielu innych grach, będziesz walczył przeciwko 100 przeciwnikom, ale Realm Royale ma kilka ciekawych mechanik, które pozwolą Ci zyskać przewagę.

Możesz mieć przy sobie znacznie więcej łupów niż w przeciętnej grze battle royale, które możesz następnie odczarować na odłamki i wytworzyć więcej broni w Kuźni. To może dać Ci strategiczną przewagę, ponieważ ludzie będą mieli swoje własne, unikalne przedmioty i bronie, w przeciwieństwie do tego, co znajdą leżące w pobliżu.

Możesz wytwarzać te przedmioty w trakcie gry, ale jeśli podsycisz Kuźnię, zostaniesz oznaczony jako cel, więc upewnij się, że masz broń pod ręką.

Minecraft

Minecraft od lat prowadzi gry w stylu battle royale, więc jeśli do tej pory unikałeś klockowego świata Minecrafta, być może nadszedł czas, by w końcu się w nim zanurzyć.

Społeczności takie jak Mineplex oferują zrównoważone i konkurencyjne mecze battle royale, i jest to bardzo przyjazne dla dzieci, więc jeśli wprowadzasz malucha do gier po raz pierwszy, to jest to sposób, aby to zrobić.

H1Z1

H1Z1 jest jak stripped powrotem wersji PUBG, z mniej przedmiotów i broni i nie masz do wyboru, gdzie spadnie, więc zawsze jest trochę szalony scrammie na początku.

Ma kilka różnych wersji battle royale, w tym FFA Deathmatch, gdzie 50 graczy wpada na mapę i pierwszy gracz z 25 zabitych wygrywa, jeśli 15-minutowy timer nie skończył.

Jest też Auto Royale, w którym używa się pojazdów, co jest tak dzikie, jak się wydaje. W H1Z1 możesz grać solo, w duetach lub w piątkach i zdecydowanie warto spróbować na PS4, jeśli jeszcze jej nie zainstalowałeś.

Overwatch

Choć technicznie rzecz biorąc nie jest to gra battle royale, Overwatch ma podobny klimat do Apex Legends, gdzie możesz grać różnymi bohaterami, z których każdy ma swój unikalny zestaw umiejętności.

Gracze Overwatch są niezwykle konkurencyjni, a rozgrywka toczy się w systemie 6 na 6, aż do śmierci. Gra ma kolorowy i kreskówkowy styl, który w połączeniu z tak szybką rozgrywką może na początku wydawać się nieco przytłaczający.

Różni bohaterowie sprawiają, że każdy znajdzie tu odpowiedni dla siebie styl gry i szybko się w nim połapie, choć może zechcesz wyciszyć czat głosowy, gdy zrobi się trochę gorąco.

Ring of Elysium

Ring of Elysium różni się tym, że możesz wybrać swój własny punkt startowy, zamiast wyskakiwać z pojazdu powietrznego, i możesz wybrać swój ekwipunek przed rozpoczęciem meczu.

Zmieniająca się pogoda może również utrudnić ci postępy, więc będziesz musiał szybko myśleć, jak pokonać innych graczy i ochronić się przed nadchodzącą zamiecią.

Zamiast próbować zabijać wszystkich tylko dlatego, że tak wypada, ścigasz się o ostatni helikopter z Europy, co jest zupełnie innym podejściem do gatunku battle royale. Możesz wybrać postać i masz dostęp do mnóstwa kosmetyków, więc zdecydowanie warto spróbować, jeśli szukasz czegoś nowego.

Destiny 2

Destiny 2 nie ma trybu battle royale, ale to wciąż świetny FPS online z różnymi trybami PvP i PvPvE, w których możesz wziąć udział. Bungie dodało ostatnio dwa nowe tryby, Gambit Prime i The Reckoning, które naprawdę wystawiają na próbę twoją pracę zespołową i umiejętności strzelca, gdy ścigasz się, aby przywołać i pokonać Primeval oraz zmierzyć się z hordami wrogów.

Od czasu rozstania z Activision, Bungie powiedziało, że mapa drogowa ulegnie niewielkiej zmianie, aby umożliwić im obranie bardziej autonomicznego kierunku w Destiny 2, a Season of the Drifter już zawiera jedne z najlepszych aktywności od czasu premiery Forsaken we wrześniu.