Post

Nowa gra o Wiedźminie może być w przygotowaniu, ale nie będzie się nazywać Wiedźmin 4

CD Projekt Red już wcześniej mówił, że Wiedźmin 3 to ostatnia gra w historii Geralta. Nie oznacza to jednak, że polski deweloper skończył z tym światem.

Do tej pory seria Wiedźmin sprzedała się CD Projekt Red w ponad 33 milionach egzemplarzy, a firma ma "apetyt na więcej".

W rozmowie z serwisem Bankier.pl, Adam Kiciński, prezes CD Projekt Red, dał do zrozumienia, że świat Wiedźmina będzie jeszcze bardziej rozbudowany i nie chodzi tu tylko o nadchodzącą grę z gatunku tabletop RPG.

Wiedźmin 4 nie będzie się tak nazywał

CD Projekt Red pracuje obecnie nad inną grą w tym samym czasie, co Cyberpunk 2077, ale deweloper nie jest jeszcze gotowy, aby powiedzieć, co to jest. "Na razie świadomie chcemy się skupić na Cyberpunku 2077, aby nie rozpraszać naszych zasobów i uwagi graczy" - powiedział Kiciński.

wiedźmin

Po czym dodał, że "przyjdzie czas" na drugi projekt, aby "powiedzieć więcej".

Ostatnie pytanie w wywiadzie dotyczyło tego, nad czym wszyscy się zastanawialiśmy: czy CD Projekt Red rozważy stworzenie Wiedźmina 4?

"Pierwsze trzy Wiedźminy były z definicji trylogią, więc po prostu nie mogliśmy nazwać kolejnej gry Wiedźmin 4" - powiedział Kiciński. "Nie oznacza to oczywiście, że porzucimy świat Wiedźmina, tworzony przez nas od kilkunastu lat. Wiedźmin jest jedną z dwóch franczyz, na których będziemy budować przyszłe działania spółki. Dziś niestety nie mogę zdradzić nic więcej."

Jakie są Wasze nadzieje związane z nową grą z serii Wiedźmin? Czy bylibyście za tym, aby Ciri przejęła główną rolę, czy może wolelibyście zobaczyć nową, oryginalną postać, która wkroczy do tego ustalonego świata?