Post

TOP 10 gier RPG, które zadebiutują w 2021 i 2022 roku

Choć w przyszłości czeka nas wiele mocnych gier RPG, to często możemy spodziewać się ich debiutu w ciągu kilku najbliższych lat. Tym razem przyjrzyjmy się bliżej - co najwyżej do końca 2022 roku.

O ile rozumiem, że z niecierpliwością czekacie na The Scrolls VI, o tyle RPG Bethesdy nie trafi na rynek aż do 2022 roku. Todd Howard wielokrotnie powtarzał, że jest to spowodowane tym, że deweloperzy mają jeszcze sporo pracy do wykonania. Jest to taka sama sytuacja jak w przypadku Final Fantasy XVI, gdzie szanse na pojawienie się gry w 2022 roku są małe do prawie zera. Nie zapominajmy również o tytułach, które mają potwierdzoną datę premiery lub które prawdopodobnie zostaną ukończone przez twórców w ciągu najbliższych kilku miesięcy.

10. Darkest Dungeon 2

Epic Games Store już wkrótce wyda sequel jednej z najpopularniejszych gier RPG, utrzymanej w stylu klasycznych Dungeon Crawlerów. Będzie on dostępny w ramach Early Access i dostępny tylko przez ograniczony czas. Możemy spodziewać się oszałamiającej grafiki 2D, wysokiego poziomu wyzwań i świetnego rozwoju sprzętu/zespołu. Czekamy z niecierpliwością!

Data wydania: Koniec 2021 roku (Wczesny dostęp)

9. Dziedzictwo Hogwartu

To tytuł, na który miłośnicy Harry'ego Pottera czekali od lat. Duży otwarty świat, wielki rozmach i doświadczona ekipa za sterami (Avalanche Software powstało w 1995 roku). Dla miłośników RPG, Hogwarts Legacy to spełnienie marzeń. Materiały promocyjne są świetne. Tytuł miał trafić do dystrybucji w 2021 roku. Została ona jednak opóźniona. Jak będzie wyglądał dowiemy się w 2022 roku.

Data premiery: 2022 r.

8. Tales of Arise

To ma być gra, która przywróci marce Tales dawną świetność po kilku przeciętnych odsłonach. Bandai Namco poczyniło znaczne inwestycje w Tales of Arise i teraz zapewnia odpowiedni poziom grafiki. W końcu zrezygnowali z przestarzałego autorskiego silnika graficznego, który powodował tyle niepokoju jeszcze w Berserii z 2016 roku. Zamiast tego zapewniają piękne i interesujące lokacje. Próbka rozgrywki z tego Action RPG jest dostępna na konsolowych systemach dystrybucji. Możemy z niecierpliwością czekać na premierę tego dema, ponieważ było ono bardzo przyjemne. To będzie wielki hit jRPG w 2021 roku.

Data premiery: 10 września 2021 r.

7. New World

New World ma szansę podbić serca miłośników gier MMORPG na całym świecie. Tytuł, nad którym pracowało Amazon Games, ukaże się w końcu 28 września 2021 roku. Publiczna beta odbędzie się w dniach 9-12 września i będzie świetną okazją do przetestowania rozgrywki w tej sieciowej przygodówce. Po zamkniętej fazie testów, gra zebrała wiele pochwał i może stać się wielkim hitem na PC.

Data wydania: 28 września 2021 r.

6. Diablo IV

Blizzard raczej nie wyda czwartego Diablo w 2021 roku, tym bardziej, że już od września rozgrzewać się będzie remake Diablo II. Premiera w przyszłym roku wydaje się jednak bardzo możliwa. Firma jest na zaawansowanym etapie rozwoju roleplaya, co pokazano podczas dem dla dziennikarzy i filmików z rozgrywki. Zapowiada się wielki RPG-owy hit.

Data premiery: Prawdopodobnie 2022 rok.

Więcej o nadchodzących grach dowiesz się na https://spokeo.pl/gry

kontroler xbox

5. Starfield

Bethesda wyda przed następcą Skyrima grę Action RPG w zupełnie nowym stylu. Nazywa się Starfield, czyli kosmiczna przygoda. Gra będzie dostępna na PC, XSX/XSS, a do sprzedaży trafi 11 listopada 2022 roku. W produkcji wcielimy się w stworzonego przez siebie bohatera i będziemy śledzić akcję z poziomu FPP lub TPP (do ustalenia). Szczegóły na temat roleplaya, tworzonego przez grupę Todda Howarda, są jeszcze skąpe. Spodziewamy się ogromnego rozmachu godnego Bethesdy i tego, że Starfield prześcignie serię Mass Effect.

Data premiery: 11 listopada 2022 roku

4. Baldur's Gate 3

Wiemy już, że Baldur's Gate 3 nie opuści fazy Early Access, w której znajdowała się tegoroczna gra. Zostało to potwierdzone przez deweloperów ze studia Larian. Tytuł będzie dostępny w całości w drugiej połowie 2022 roku. Trzeci "Baldur's Gate" już teraz zbiera jednak sporo pochwał. Użytkownicy Steama wystawili jej 88% pozytywnych recenzji. Z pewnością będzie to wielki hit w starym, epickim, drużynowym stylu, z którego słynie BioWare.

Data premiery: Prawdopodobnie 2022 rok.

3. Kronika Eiyuden: Hundred Heroes/Eiyuden Chronicle: Rising

Eiyuden Chronicle : Hundred Heroes będzie dostępne na rynku dopiero w 2023 roku. Zastosowałem jednak mały podstęp w sprawie duchowego spadkobiercy mojego ukochanego Suikodena. "Starter" do tego roleplaya ukaże się w 2022 roku. Chodzi o Eiyuden Chronicle: Rising, która w przeciwieństwie do Hundred Heroes wykorzystuje zręcznościowe mechanizmy walki w czasie rzeczywistym.

Obie produkcje mają wielką szansę stać się ucztą dla fanów jRPG w ogóle i Suikodena. Te gry RPG zostały stworzone przez głównych programistów Konami (przede wszystkim Yoshitaka Muragyama, ojciec całej marki). Piękna grafika 2D, charakterystyczny system walki, rozbudowa i rekrutacja do armii ponad 110 postaci - te atrakcje czekają na nas w Eiyuden Chronicle.

Data premiery: 2022 (Eiyuden Chron: Rising); 2023(Eiyuden Chron: Hundred Heroes).

2. Crimson Desert

Odnosząca sukcesy gra MMORPG Black Desert jest gotowa, aby zająć pierwsze miejsce w kategorii RPG. Koreański zespół Pearl Abyss przygotował grę, która opowiada historię grupy najemników działających w królestwie pogrążonym w chaosie. Gra, która posiada kampanię dla jednego gracza, miała trafić na rynek w 2021 roku. Pearl Abyss ogłosiło jednak, że będą musieli poświęcić nieco więcej czasu na ukończenie tytułu. Spodziewamy się premiery w 2022 roku.

Data premiery: Prawdopodobnie 2022 rok.

1. Elden Ring

Najnowsza odsłona From Software w końcu ma datę. Jak wiemy, Elden Ring będzie można kupić w styczniu 2022 roku. Znamy styl autorów Dark Souls, więc spodziewamy się kolejnego tytułu z minimalistycznym scenariuszem (choć George R.R. może być opcją). Martin ożywił fabułę, skupiając się na rozbudowanym systemie walki i starciach z bossami. Tym razem From Software stawia na większy świat niż w poprzednich grach (ale nie jest to sandbox). Przemierzać go będziemy z siodła na wierzchowcu. Ciekawe, jak z tym wymagającym wyzwaniem poradzi sobie japońska ekipa.

Data premiery: 21 stycznia 2022 r.

Więcej znajdziesz na https://spokeo.pl/