Post

Zakaz esportu na Olimpiadzie z obawy przed promowaniem przemocy

Z gwałtownym wzrostem popularności w ciągu ostatnich kilku lat, prowadzącym zarówno do streamowania, jak i transmitowania wydarzeń w telewizji, nie było nierozsądne zastanawianie się przez chwilę, czy esport w końcu zostanie włączony do jednego z najważniejszych wydarzeń na świecie: Igrzysk Olimpijskich.

Na całym świecie istnieją różne definicje sportu - niektórzy uważają, że sportem wyczynowym jest tylko gra zespołowa lub sprawność fizyczna, podczas gdy wielu nadal uważa kręgle lub rzutki za sporty wyczynowe. Esports, a następnie, pasuje do rachunku; oparte na zespole, wysoce konkurencyjne i z każdym członkiem zespołu mają własne hiper-koncentruje się i wyspecjalizowany styl gry, można powiedzieć, że mają niesamowite psychiczne standardy sportowe.

Fani e-sportu otrzymali miażdżący cios, gdy prezydent Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego potwierdził, że nie ma nadziei na to, by kiedykolwiek zostały one włączone do wydarzenia. W oświadczeniu dla Associated Press podczas Igrzysk Azjatyckich 2018, Thomas Bach dał jasno do zrozumienia, że istnieje bardzo wyraźna "bariera", aby esporty kiedykolwiek zostały włączone:

"Nie możemy mieć w programie olimpijskim gry, która promuje przemoc lub dyskryminację" - powiedział. "One, z naszego punktu widzenia, są sprzeczne z wartościami olimpijskimi i dlatego nie mogą być zaakceptowane".

Bach zgadza się, że wiele sportów, w tym szermierka, za którą zdobył złoty medal, są zakorzenione w walce, ale nowoczesne sporty i rodzaj walki znaleziony w e-sportach są według niego bardzo różne:

olimpiada

"Oczywiście każdy sport walki ma swoje korzenie w prawdziwej walce między ludźmi" - powiedział. "Ale sport jest cywilizowaną formą wyrażania się o tym. Jeśli masz egames, gdzie chodzi o zabicie kogoś, to nie można tego doprowadzić do zgodności z naszymi wartościami olimpijskimi."

Pomimo jego stanowczego stanowiska, żądanie włączenia esportów trwa. W zeszłym miesiącu odbyło się Olimpijskie Forum Esportowe, na którym czołowi deweloperzy i wydawcy przedstawili swoje argumenty za tym, aby esporty zostały włączone do przyszłych wydarzeń, w tym ofertę od zespołu stojącego za Igrzyskami Olimpijskimi w Paryżu w 2024 roku.

Niedawna strzelanina na Florydzie podsyciła spekulacje, czy esport powinien być sportem widowiskowym. Większość graczy i fanów promuje inkluzywność i pozytywny stosunek do wydarzeń esportowych i chce podkreślić, że esport nie opiera się wyłącznie na grach, w których się do siebie strzela; istnieją również tytuły bez przemocy, które dominują w esporcie, takie jak Hearthstone, League of Legends czy StarCraft 2.