Post

Fortnite oficjalnie prześcignął Minecrafta na YouTube

Fortnite właśnie pokonał imponujące liczby oglądalności Minecrafta.

Jeśli śledzisz streamerów gier wideo na YouTube, prawdopodobnie zauważyłeś, że Fortnite jest bardzo obecny w społeczności YouTube. Ale tej uwagi nie da się zbyć Drake'em i Kimdotcom grającymi razem w Battle Royale - Fortnite bije wszelkie rekordy oglądalności na Youtube, które wcześniej należały do Minecrafta.

"Fortnite dzierży rekord dla największej liczby filmów związanych z grą wideo przesłanych w jednym miesiącu EVER", napisał YouTuber Ryan Wyatt na Twitterze w zeszłym tygodniu. "Turniej Battle Royale miał ponad 42M wyświetleń na żywo i ustanowił rekord dla największego pojedynczego strumienia gier na żywo @ 1.1M współbieżnie".

Bardziej szczegółowa analiza została niedawno opublikowana przez platformę marketingową Matchmade. Pełny raport możecie przeczytać tutaj, ale w skrócie: oglądalność Minecrafta na YouTube mocno ucierpiała od sierpnia 2017 roku, a Fortnite pospiesznie wypełnił lukę. Od lutego 2018 roku Fortnite faktycznie przekroczył statystyki oglądalności Minecrafta, a teraz nadal się wspina.

fortnite

Podobne gry, takie jak PUBG i Clash Royale, odnotowały wyrównanie lub spadek oglądalności od czasu uruchomienia trybu Battle Royale w Fortnite. Co jest naprawdę interesujące, Fortnite zdobył uwagę tak szybko - gra zdołała zgromadzić imponujący 1 miliard wyświetleń na YouTube w pięć miesięcy po premierze, a jej oglądalność wzrosła o 151% między styczniem a lutym tego roku. Według Matchmade, jest to prawdopodobnie spowodowane tym, że Fortnite był grą free-to-play, dostępną na wielu platformach w momencie premiery i pojawił się w samą porę, aby skorzystać z poprawek w algorytmach treści YouTube. (Oczywiście, bycie zabawnym do gry na pewno nie zaszkodziło).

Pytanie brzmi teraz, czy Fortnite może przewyższyć oglądalność Minecrafta, która jeszcze w zeszłym roku wynosiła 6 miliardów.