Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Projekt szablonu dla forum
Witajcie,
Od jakiegoś czasu tak sobie patrzę na forum i stwierdziłem, że przydałoby się odświeżyć jego wygląd.
Zacząłem więc kombinować coś w photoshopie, i na tą chwilę udało mi się zaprojektować nagłówek forum.
Brakuje oczywiście właściwego logo o którym powiem nieco później. W każdym razie myślę że udało mi się skomponować coś fajnego.
Po prostu zobaczcie to co stworzyłem klik i napiszcie proszę co sądzicie o tym nagłówku (jak się podoba, ewentualnie co do poprawy),
oraz czy chcielibyście abym zaprojektował cały szablon.
A jak już nacieszyliście oko, to powiem coś o logo. Mam odnośnie tego kilka pomysłów,
być może przedstawię Wam te kilka propozycji, albo po prostu jeszcze pogłówkuję, wybiorę sam jedną opcję i pokażę Wam gotowe logo.
Czekam na odzew usmiech
Odpowiedz
nowy wygląd byłby fajny ale to co było w tym kliku takie mało kolorowe xD
Odpowiedz
Zmiany w Photoshop hmmmmm Coś nowego.
Chcesz zmienić logo ?Cały wyglad forum ? Bo nie kumam ?
[Obrazek: 2ag5bpe.jpg]
Odpowiedz
Hmm, chyba nie każdy mnie zrozumiał, patrząc na ilość wypowiedzi (może po prostu trzeba było wkleić obrazek i zapytać czy się podoba xD).
W każdym razie Domiuu, kolorków tam może i mało bo jak napisałem - brakuje właściwego logo, poza tym stawiałem na estetykę i przejrzystość, więc nie może być zbyt pstrokato usmiech
Poldku, projekt szablonu zacząłem w photoshopie aby przedstawić mój pomysł na nowy wygląd, jeśli skończę i społeczności się spodoba to przechodzę do kodowania (to też potrafię jezyk). I odpowiadając na pytanie - tak, mam na myśli zmianę wyglądu całego forum. Myślę że teraz już wszystko wyjaśniłem jezyk
Odpowiedz
No to od razu Ci powiem że na chwilę obecną to słaby pomysł bo dokonanie tego wiąże się z ingerencja w cały wyglad forum. Też pluginow i wielu innych tam pewnie pierdół.
Ja nie mam na to czasu a Ty nie dostaniesz takiej możliwości.
Pomysł ciekawy nie powiem ale ciężko będzie go zrealizować.
Odpowiedz
Może na pierwszy rzut oka ciężko zrealizować, ale z mojej perspektywy jest to dość proste (aczkolwiek nieco czasochłonne). Sprawa wygląda tak: stawiam forum testowe, instaluję te same pluginy, edytuję szablon domyślny (bądź podobny do tego docelowego), no i gotowe. Potem jeszcze tylko wysyłam Ci szablon, Ty go wrzucasz, sprawdzasz pod kątem ewentualnych błędów i jeśli wszystko już jest w porządku to mamy nowy wygląd forum.
Odpowiedz
Wiem, wiem że czekaliście z niecierpliwością na kolejne postępy...
A tak mówiąc całkiem serio, w wolnym czasie kombinuje sobie dalej i na chwilę obecną postęp prac wygląda tak:
klik
Ponawiam prośbę o wypowiedzenie się na temat szablonu, no przecież forum jest po to aby dyskutować jezyk
Odpowiedz
Ja tam dużej różnicy nie widzę więc po co zmieniać zeby
Odpowiedz
Nie warto zmieniać wyglądu bo ten jest bardzo dobry i przyjemy dla oka, a nie jak te ciemne strony gdzie tylko posty widać zeby
Tak większość stron wygląda xD czyli wszystko na czarno jak leci xD
Odpowiedz
Udało mi się dokończyć projekt strony głównej. Gotowy efekt -> klik

Oczywiście rozumiem że każdy kto tutaj zajrzał
[Obrazek: D9JVawQ.jpg?1]
czekał na efekt finalny i teraz się wypowie paluszkiem
(a tak na serio to wiem że i tak nic nie powiecie)

Chciałem jakoś sensownie skomentować te dwie odpowiedzi i się rozpisałem na ponad pół strony, ale stwierdziłem że to bezcelowe, więc postaram się napisać jak najbardziej zwięźle.

Poldek napisał(a):Ja tam dużej różnicy nie widzę więc po co zmieniać zeby
No to nie wiem jak Ty patrzysz jezyk Obecny szablon jest głównie oparty o ten domyślny przez co jest już przestarzały i nieładny.
Co go cechuje?
-dużo pogrubionej czcionki
-małe elementy(przykład - menu nawigacyjne)
-ten niebieski kolor belki taki nieprzyjemny dla oka
-przezroczystość na zróżnicowanym tle
-rozmieszczenie/budowa mniejszych bądź większych elementów.
-stare rozwiązania
Mógłbym coś jeszcze dopisać ale mi się nie chce jezyk
Teraz na podstawie listy tych elementów porównaj aktualny szablon z tym co stworzyłem jezyk

Moskiterum napisał(a):Nie warto zmieniać wyglądu bo ten jest bardzo dobry i przyjemy dla oka, a nie jak te ciemne strony gdzie tylko posty widać zeby
Tak większość stron wygląda xD czyli wszystko na czarno jak leci xD
Mamy chyba odmienne zdanie odnośnie estetyki mysli. Co do dalszej części Twojej wypowiedzi to w ciemnych stronach nie ma nic złego o ile nie są zbyt nudne albo zbyt świecące.

ps. chyba i tak wyszedł długi post mysli
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Wszelkie prawa zastrzeżone © 2018 azenis.pl
Forum wspiera silnik MyBB © 2002-2018 MyBB Group.