Post

Sprzedaż gier wideo w ostatnim kwartale była najwyższa w historii

Statystyki sprzedaży gier wideo w pierwszym kwartale 2021 roku zostały niedawno ujawnione, podkreślając, że sprzedaż gier wideo w USA była najwyższa w historii w jednym kwartale.

Informacje pochodzą z oficjalnej informacji prasowej od NPD. Zgodnie z raportem NPD, "ogólne całkowite wydatki konsumentów z branży na gry wideo w USA osiągnęły rekordowy poziom 10,86 miliarda dolarów w pierwszym kwartale 2021 roku. " Dane te wskazują, że sprzedaż wzrosła o 9% w porównaniu z tym samym okresem czasu w ubiegłym roku.

W raporcie wymieniono wiele gier, które znalazły się wśród najlepiej sprzedających się tytułów kwartału, w tym nowe premiery, takie jak Animal Crossing: New Horizons i DOOM Eternal, a także evergreenowe zszywki, takie jak Grand Theft Auto V, Minecraft i Fortnite.

Nie ulega wątpliwości, że na rekordowy kwartał ogromny wpływ miał koronawirus i wzrost liczby osób grających w gry wideo w związku z koniecznością pozostania w domach.

gry

"Gry wideo przyniosły komfort i połączenie milionom w tym trudnym czasie" - powiedział Mat Piscatella, analityk branży gier w The NPD Group.

"Ponieważ ludzie coraz częściej pozostają w domach, wykorzystują gry nie tylko jako rozrywkę i ucieczkę, ale także jako sposób na utrzymanie kontaktu z rodziną i przyjaciółmi. Czy to na konsolach, czy na urządzeniach mobilnych, na komputerach PC czy w wirtualnej rzeczywistości, gry odnotowały wzrost sprzedaży w pierwszym kwartale."

W kwartale tym odnotowano również wzrost sprzedaży sprzętu komputerowego o 2%, co w sumie dało aż 773 miliony dolarów.

Te liczby, mimo że są rekordowe, nie są dużym zaskoczeniem. W zeszłym miesiącu sprzedaż Final Fantasy 7 Remake przekroczyła 3,5 miliona sztuk na całym świecie, a prezes Nintendo, Shuntaro Furukawa, potwierdził niedawno, że sprzedaż Animal Crossing: New Horizons już przekroczyła prognozy sprzedaży.

Pomimo tych wzrostów, nie wiadomo jeszcze, jak sprzedaż gier wideo będzie przebiegać w najbliższych miesiącach, zwłaszcza przy znacznej ilości opóźnień, które prawdopodobnie pojawią się w wyniku COVID-19. Właśnie dzisiaj, Nintendo ogłosiło, że spodziewa się zobaczyć "duży wpływ" na rozwój gier z powodu koronawirusa.