Post

Patch do Wiedźmina 3 HDR PS4 Pro nie jest martwy, potrzebuje więcej czasu

Miesiące po tym, jak Wiedźmin 3 otrzymał łatkę ulepszającą Xbox One X, gracze na PlayStation 4 wciąż czekają na taką samą aktualizację, która uświetni ich konsole.

Na Xbox One X, Wiedźmin 3 został zaktualizowany o obsługę 4K oraz HDR. Po krótkim okresie oczekiwania, łatka została wydana niespodziewanie pod koniec grudnia.

W tym czasie deweloper CD Projekt RED potwierdził, że podobna aktualizacja jest w przygotowaniu dla PS4 Pro, obiecując, że w odpowiednim czasie podzieli się większą ilością szczegółów. Dziś mijają nieco ponad trzy miesiące, a daty wciąż nie widać.

Marcin Momot, szef społeczności w CD Projekt RED, został poproszony o przekazanie aktualnych informacji na temat stanu prac nad łatką kilka razy w ciągu ostatnich kilku dni. Po okresie ciszy, Momot powrócił z oświadczeniem, ale niestety nadal pozostawi ono wielu rozczarowanych.

"Patch do PS4 Pro HDR jest wciąż bardzo mocno rozwijany", powiedział Momot swoim zwolennikom na Twitterze. "Ze względu na to, że po drodze odkryliśmy kilka dodatkowych błędów, potrzebujemy więcej czasu, aby ją ukończyć".

playstation

"Nie chcemy narażać na szwank jakości aktualizacji, więc chcielibyśmy Was prosić o jeszcze trochę cierpliwości" - dodał.

To nadal nie pozostawia nas z nową datą, ani proponowanymi ramami czasowymi wydania łatki, ale przynajmniej wiemy, że nie jest ona martwa.

W kolejnym tweecie menedżer społeczności potwierdził, że obsługa HDR zostanie również udostępniona na podstawowym PS4, jako część tej samej łatki.

Gry zazwyczaj wydają swoje poprawki w odstępie kilku dni na obu konsolach, co czyni to opóźnienie jeszcze bardziej dziwacznym. Mimo wszystko, biorąc pod uwagę, że Wiedźmin 3 pojawił się przed PS4 Pro i Xbox One X, a także fakt, że w pewnym momencie miał nawet otrzymać łatki ulepszeń, dobrze słyszeć, że prace trwają.