Post

Jeśli nie możesz iść do pubu podczas zamknięcia, zbuduj pub w Minecrafcie

Rozbijam moją czwartą puszkę Guinnessa i nalewam. Kiedy czekam, aż zastygnie, mówię mojemu koledze, że deski akacjowe nie są wystarczająco dobre - potrzebujemy ciemnego dębu, jak prawdziwy.

Jestem zrzędliwym architektem, ale przynajmniej jestem skuteczny. Widzisz, nasza czwórka - ja, Ciaran, Aaron i Alan - budujemy nasz lokalny pub w Minecrafcie. W tej chwili jest on zamknięty, a nawet gdyby nie był, to wszyscy jesteśmy na tyle rozsądni, że zostajemy w domu. Nie oznacza to, że za nim nie tęsknię.

W ciągu ostatnich kilku lat spędziłem w Smyth's wiele wieczorów. Tu wypijam kufel Guinnessa, tam dolewam Jamesona, przegrywam więcej partii bilarda niż wygrywam i porywam szafę grającą z utworami, których nie lubi nikt poza mną. Ale ostatnie kilka tygodni to była zmiana tempa i było to trochę dziwne.

Wpadliśmy więc na genialny pomysł, żeby zaopatrzyć się w piwo i zorganizować wirtualne spotkanie. Nie tylko rozmowa przez Skype'a, czy czat przez Discorda. Prawdziwe spotkanie w wirtualnej wersji naszego ulubionego wodopoju. Jak się okazuje, łatwiej powiedzieć niż zrobić, ponieważ musisz zbudować pub, zanim będzie on istniał, abyś mógł się w nim napić. A my jesteśmy uparci, więc stwierdziliśmy, że zrobimy to sami, w Minecrafcie, i że Creative nie wchodzi w grę. Jesteśmy zdecydowani na digitalizację najlepszego klockowatego pubu, jaki kiedykolwiek powstał.

To jest antyklimatyczne, przynajmniej na początku. Spędzam godziny na zbieraniu piasku z zamiarem przerobienia go na cięty piaskowiec (Smyth's jest właściwie zbudowany z jakiejś dziwnej formy 300-letniej białej zgnilizny, ale ten materiał nie istnieje w Minecrafcie, więc jest to cięty piaskowiec). Zaczyna się okej, bo mam diamentową łopatę, ale bardzo szybko staje się nie-tak-okej-już, bo spadam jakieś 8km na śmierć w ognistej dziurze lawy z około 600 kawałkami piasku na sobie. Nie jestem szalony, tylko rozczarowany.

Jeden z chłopaków rzuca żartem i znów jest dobrze. To jest właśnie piękno picia w domu, czyż nie - tak, budujemy pub, w którym możemy się rozwalić, ale nie jesteśmy też koniecznie związani żadnymi przepisami BHP, ponieważ jest to pub Minecrafta. Możemy się wkurzać w trakcie pracy, i szczerze mówiąc, kogo to obchodzi, czy w ogóle skończymy (w rzeczywistości, ja tak, jestem dość zrzędliwym, ale wydajnym architektem).

W końcu udało nam się zbudować ściany i wstawić parę pięknych podwójnych drzwi od frontu. To wystarczy na jedną noc, bo jesteśmy bezpieczni od wszystkich potworów, a to liczy się jako zwycięstwo godne świętowania. W dodatku jesteśmy właścicielami pubu, więc możemy się sami obsłużyć.

Dwóch moich kolegów budowlańców studiuje obecnie we Francji, więc są o godzinę do przodu. Przeszli na wino, bo skończyło im się piwo, podczas gdy ja przeszedłem na nie pamiętam co, bo dwie paczki Guinnessa, które kupiłem, zniknęły w pewnym momencie w ciągu ostatnich pięciu czy dziewięciu godzin. W każdym razie, jest dużo gównianego gadania, co oznacza, że to przyszłe nurkowanie naprawdę oddaje ducha naszego ukochanego Smyth's. Cuda wirtualnej konstrukcji są niewymierne, myślę sobie, podobnie jak cuda utopienia się w ścianie, bo wdrapałem się na konia w drzwiach i utknąłem głową w suficie. To chyba pora spać.

Walący ból głowy po przebudzeniu, do tego stopnia, że myślę: "kurde, czy ja wczoraj poszedłem do Smytha?". Byłem, tak, Minecraft Smyth's. Sprzedaję dalej przez trochę pracy, ale przed czasem jest najwyższy czas, aby wrócić do tego, co jest naprawdę ważne: dekoracji wnętrz.

W tym momencie ja dowodzę, ponieważ po nieformalnym głosowaniu zdecydowano, że prawdopodobnie spędziłem najwięcej czasu na badaniu prawdziwej transakcji, tj. najwięcej godzin picia w Smyth's. Więc podejmuję decyzje - ściany i podłoga z ciemnego dębu, tak, i będziemy używać kociołków jako toalet. Dwa stoły bilardowe na tyłach, jeden w prawym rogu, gdzie są wszystkie beczki i świece, drugi w pomieszczeniu, które prowadzi do palarni, tuż obok szafy grającej. Upewnij się, że po obu stronach baru są małe okienka, ponieważ to tam zostaniesz szybko obsłużony, kiedy blow-iny podchodzą do kolejki, a my użyjemy stołu kartograficznego do maszyny do palenia, ponieważ możemy udawać, że papier to tylko Minecraft Rizla, czy coś takiego.

pub

W każdym razie, właśnie się uwinęliśmy, prawda, i zaczynam nagrywać na ekran, dając coś w rodzaju wirtualnej wycieczki z przewodnikiem, kiedy nagle jakiś chłopak z kuszą podjeżdża i zaczyna mnie atakować. Tutaj w Irlandii, prawdopodobnie nazwalibyśmy go "tajniakiem", ponieważ domyślam się, że jest to policjant w cywilu, który przyszedł tu, żeby nas ukarać za picie w pracy. Uciekam, ale on wciąż tam jest, czyha, gotowy nas dopaść, gdy tylko pomyślimy, że wybrzeże jest czyste. Żarty sobie stroi - mamy kartę atutową.

W porządku, więc trochę ekspozycji jest tu konieczne: prawdziwy Smyth's ma jedną z najgłupszych cech architektonicznych na planecie Ziemia, w tym sensie, że górne piętro ma drzwi wbudowane w ścianę. Kiedy je otworzysz, to po prostu spadasz na 15 stóp do strefy dla palących. Kierownik zazwyczaj je otwiera i umieszcza głośnik w drzwiach (to działa lepiej niż umieszczenie go na zewnątrz lub na poziomie gruntu, ponieważ nikt nie wchodzi na górę w Smyth's, ponieważ nie ma tam nic poza opuszczoną łazienką i tymi dziwnymi drzwiami).

Usztywniam więc górną wargę i szturmuję pub, zupełnie nie wiedząc, gdzie ukrywa się ten tajniak. Po szybkim rekonesansie na dole, uświadamiam sobie, że mogę mieć kłopoty - jeśli jest na górze, która jest całkowicie płaska, to prawdopodobnie siedzi w kącie, gotowy wbić mi w pijacką czaszkę potężny bełt, gdy tylko moja korona pojawi się na klatce schodowej.

Ale on nie wie o drzwiach.

Wchodzę więc na górę i wymierzam bełt w klatkę piersiową. Poruszam się na tyle szybko, że nie trafia mnie w głowę - to by się stało, gdybym próbował się do niego podkraść - ale ten atak jest wolą wkurzonego, pijanego berserkera. Wymachuję moim diamentowym mieczem na lewo, prawo i środek, łącząc się w sumie zero razy w moim pijackim szale, ale to nie ma znaczenia - z każdym zamachem on zbliża się do otwartych drzwi. I wtedy to się dzieje - czyste połączenie, po którym następuje upadek do tyłu i jesteśmy w kasie. Smyth's jest znowu nasz, wnętrze i wszystko.

W prawdziwym pubie nie mielibyście takich przygód, prawda? W rzeczywistości, takie zachowanie byłoby nazwane "niegrzecznym" lub "nielegalnym". W tym momencie skrycie bawię się co najmniej tak dobrze, jak w zwykłym pubie. Wstawiłem nawet ogródek piwny, z ławkami piknikowymi i trybuną, i myślę, że istnieje realna możliwość, że polubię tego Smytha bardziej niż ten właściwy, bo mogę kupić osiem puszek Guinnessa za dychę ze sklepu i wypić je tutaj, w moim wirtualnym pubie, albo wydać €4.70 za jeden kufel w prawdziwym pubie. I chłopaki z Francji też mogą się tu napić.

Po pierwszych kilku dniach spędzonych w domu, byłem trochę niespokojny. Jestem dość ekstrawertyczny i martwiłem się, że będę musiał zostać w środku. Kilka razy w tygodniu chodzę do pubu wyłącznie w celach towarzyskich i jego zamknięcie trochę mnie zaniepokoiło. Ale, i to jest ważne: nie musisz wychodzić z domu, żeby pójść do kina, na siłownię czy do pubu. Możesz oglądać Netflixa w domu i robić popcorn w mikrofali. Możecie wykonać trening Saitamy, jeśli jesteście wystarczająco szaleni.

Albo, jeśli nie możesz iść do pubu, możesz go zbudować w Minecrafcie. A co najlepsze? Nie ma żadnego "wypiłeś o jednego za dużo", albo "jak to, masz tylko piątaka". To tylko ty i twoi kumple, rozbijając bloki kilofami, spadając 8 km do dołów ze stopioną lawą i dzieląc kilka uroczych napojów ze sobą nawzajem, niezależnie od tego, jak daleko od siebie jesteście w prawdziwym życiu.

Szczerze mówiąc, moje noce w Minecraft Smyth's do tej pory były jednymi z najlepszych jakie miałem od dłuższego czasu. Jeśli, tak jak ja, tęsknisz za swoim lokalem - dlaczego by go nie zbudować? Zaproś paru kumpli, rozbij kilka puszek i po prostu się pośmiej. Nigdy nie wiadomo - wirtualne puby mogą być następną wielką rzeczą.