Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sztuki walki Krav Maga
Jeżeli kiedyś znajdziecie w sobie trochę chęci do rozpoczęcia treningów sztuk walki nie zastanawiajcie się nad niczym innym niż nad Krav Maga
Nie jest to sztuka walki dla pajacujących w filmach karate (latających na sznurkach) ludzi.
Coraz więcej grup mundurowych opiera swoje treningi na właśnie tych technikach walki.
Oczywiście każdy trening czy to karate ,dżudo lub inny jest lepszy niż NIC.Każda z nich uczy dyscypliny ,zręczności ,szybkości oraz eliminuje strach przed obroną siebie lub innej osoby.
Osobiście uważam a trochę tego było iż Krav Maga jest jednym z najlepszych i bardzo skutecznym treningiem samoobrony.
Więc jeżeli dostałeś/aś kiedyś po mordzie i nie chcesz tego więcej proponuje coś z tym zrobić.Nie pisze o zemście bo to jest żałosne ale o przeciwstawieniu się następnym razem oponentowi.
Poniżej krótki opis z neta i filmiki.

Cytat:Krav Maga  w języku hebrajskim oznacza "walkę wręcz" i jest nowoczesnym i praktycznym systemem samoobrony. Została opracowana dla potrzeb wojska izraelskiego, policji i służb specjalnych, a następnie przystosowana dla osób cywilnych, tak aby zgodnie z dewizą jej twórcy Imi Lichtenfelda "każdy mógł żyć w pokoju".

Charakteryzuje ją prostota, łatwość przyswajania i wysoka skuteczność potwierdzona przez ekspertów sztuk walki, oficerów wojska i policji, a przede wszystkim uczestników szkoleń na całym świecie. Krav Maga zawiera różnorodne techniki atakowania i obrony fizycznej: uderzenia, kopnięcia, dźwignie, walkę w parterze, kontrolowanie przeciwnika, poruszanie się i obserwację. Duży nacisk kładziony jest na walkę z agresorem uzbrojonym w nóż lub inne narzędzie, oraz obronę przed kilkoma napastnikami.

Techniki Krav Maga oparte są na naturalnych odruchach obronnych, które doskonalone są w czasie treningu,
tak aby w sytuacji realnego zagrożenia napadnięty nie dał się zranić i zadziałał najwcześniej jak to możliwe.
Studenci uczą się nie tylko reagować szybko ale prawidłowo oceniać zagrożenie, bronić się adekwatnie do ataku, kontrolować swoje emocje i przede wszystkim unikać konfliktów.

Trening :

Podchodząc do treningu z dystansem i traktując to jako zabawę ( przynajmniej na początku ) jest o wiele zabawniej.
Poniżej ja z moją córeczka podczas spacero-treningu
[Obrazek: di-7KIG9QM1.jpg]
[Obrazek: 2ag5bpe.jpg]
Odpowiedz
Niedawno zapisałem się na grupę z Krav Magi, za niedługo pierwsze treningi, zapowiada się ciekawie, patrząc na różne filimiki
Odpowiedz
Ćwiczę krav mage już 3 lata i mam niebieski pas, każdy trening daje mi dużą motywację i energię
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Wszelkie prawa zastrzeżone © 2018 azenis.pl
Forum wspiera silnik MyBB © 2002-2018 MyBB Group.