Ankieta: Czy jesteś za wprowadzeniem zmian?
Nie posiadasz uprawnień, aby oddać głos w tej ankiecie.
Tak
66.67%
4 66.67%
Nie
33.33%
2 33.33%
Razem 6 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Praca rybak
Nick: Cysia
Tytuł propozycji/uwagi: Praca rybak
Opis propozycji/uwagi: 

Proponuję ulepszenie pracy jako rybak, ponieważ praca ta jest bardzo nieopłacalna. Przeprowadziłam godzinny test gdzie łowiłam bez przerwy i oto co wyłowiłam:
[Obrazek: PxFjlXa.png]
minus oczywiście śmieciowe książki, wędki, łuki i skórzane EQ, które wyrzucałam.
Posiadam 16 lvl zawodu i zarobiłam dokładnie 1860,50zł/h, aby wbić 16 lvl rybaka trzeba naprawdę długo łowić i od początku jak gram nie wypadł mi żaden klucz do skrzynek i 1 albo nawet żaden odłamek żelaza/diamentu. Porównując to do pracy górnika, który kopie 100 razy szybciej niż się łowi to jest to totalnie niezbalansowane, bo przez załóżmy godzinę kopania mamy już kilka odkłamków i kluczy. 
Dodatkowo proponuję usunąć możliwość kupna lilii wodnych i dodać możliwość ich sprzedaży za 50zł (cena porównana do dropu siodeł, które są za 25zł i dropi ich więcej) <albo wyrzucić z dropuoraz możliwość sprzedaży znaczników za 25zł (porównywalny drop do siodła) <albo wyrzucić z dropu> i już mamy chociaż jakiś dodatkowy zysk, aby jeszcze bardziej zwiększyć opłacalność pracy jako rybak wyrzuciłabym drop śmieci tj. patyki, miski, butelki wody, torbiel z atramentem (albo zwiększyć cenę sprzedaży), zgniłe mięso (albo zwiększyć cenę sprzedaży), nić (albo zwiększyć cenę sprzedaży), skórzane EQ, łuki, wędki, kości (albo zwiększyć cenę sprzedaży). 
Dobrze również byłoby zwiększyć zdobywany exp oraz zł za rybę albo dodać to również za wyłowienie innych rzeczy niż ryby. Sam exp leci w porównaniu do górnika w mega zwolnionym tempie. 
Oczywiście są to różne propozycje rozwiązania tego problemu, bo generalnie chodzi o zbalansowanie zawodów (nie tylko rybak jest słaby w porównaniu do górnika).

Wpływ zmian na Serwer po jej wprowadzeniu: 

Zbalansowanie zawodów = fair gra (porównanie do górnika) + możliwość jakiegoś zarobku. 
[Obrazek: BkpBcCe.png]
Odpowiedz
Chaos w Chaosie nic nie rozumiem !
[Obrazek: d1hq3vrgursc.jpg]
Odpowiedz
Jak to nic nie rozumiesz? Właśnie specjalnie wszystko dokładnie rozpisałam żeby było jasne.
To zadaj może po prostu pytania i to wytłumaczę, bo nie wiem jak inaczej to napisać.
Odpowiedz
Śmieszne, bo zawody rybackie to osobny plugin z innym dropem niż normalnie, więc "zbalansowanie" zawodów jest w tym przypadku bezsensownym argumentem, nic nie znaczy, a drop jest normalny jak w MC, więc nie rozumiem w czym problem? Jeden ma szczęście do lilii (jak ja, 20 lilii, ani jednego siodła), a drugi do czegoś innego. To jest praca polegająca na szczęściu, co ci da, że pozmieniamy skryptami drop, jak ktoś nie będzie miał szczęścia i napisze dokładnie to co ty? Z tą kasą za prace można pomyśleć, ale inne to bzdety. Podnoszenie cen czegoś co można scraftować? Toż to bez jakiegokolwiek sensu. Po co wyrzucać takie rzeczy jak patryki, butelki z wodą czy atramentu? Wszystko co wymieniłaś jest mniej lub bardziej potrzebne dla innych. Lepiej przy okazji to wydropić i mieć na przyszłość, niż nie wydropić i inni będą mieć pretensje o to, że coś nie dropi. Pomyśl najpierw o innych, a potem o swoich zachciankach. Dropienie kluczy itp. tymczasowo jest wyłączone ze względu na boty do łowienia panoszące się na serwerze. Tzw. zawody w łowieniu są zbalansowane i wszystko zależy od szczęścia, ponieważ jest to osobny plugin, który wyrzuca cały drop z łowienia i ustanawia własny.

Pozdrawiam Moskiterum
[Obrazek: IdioticMindlessAntelope-size_restricted.gif]
Odpowiedz
(09-03-2020, 23:13)Moskiterum napisał(a): Śmieszne, bo zawody rybackie to osobny plugin z innym dropem niż normalnie, więc "zbalansowanie" zawodów jest w tym przypadku bezsensownym argumentem, nic nie znaczy, a drop jest normalny jak w MC, więc nie rozumiem w czym problem?  Jeden ma szczęście do lilii (jak ja, 20 lilii, ani jednego siodła), a drugi do czegoś innego. To jest praca polegająca na szczęściu, co ci da, że pozmieniamy skryptami drop, jak ktoś nie będzie miał szczęścia i napisze dokładnie to co ty? Z tą kasą za prace można pomyśleć, ale inne to bzdety. Podnoszenie cen czegoś co można scraftować? Toż to bez jakiegokolwiek sensu. Po co wyrzucać takie rzeczy jak patryki, butelki z wodą czy atramentu? Wszystko co wymieniłaś jest mniej lub bardziej potrzebne dla innych. Lepiej przy okazji to wydropić i mieć na przyszłość, niż nie wydropić i inni będą mieć pretensje o to, że coś nie dropi. Pomyśl najpierw o innych, a potem o swoich zachciankach. Dropienie kluczy itp. tymczasowo jest wyłączone ze względu na boty do łowienia panoszące się na serwerze. Tzw. zawody w łowieniu są zbalansowane i wszystko zależy od szczęścia, ponieważ jest to osobny plugin, który wyrzuca cały drop z łowienia i ustanawia własny.

Pozdrawiam Moskiterum

Tak się składa, że to moderator Lumen prosił, abym sprawdziła jaki jest drop lilii na godzinę więc stąd był pomysł na temat i rozpisanie całego problemu. Jednak widzę, że tego nikt nie rozumie, bo generalnie chodzi o to, że praca rybaka w porównaniu do pracy górnika jest nieopłacalna.
Odpowiedz
https://minecraft-pl.gamepedia.com/Wędka

Tutaj jest rozpisany % drop, więc nie wiem w czym problem. Podniesienie cen za wyłowienie z pracy ok, ale reszta twojego zgłoszenia to same bzdety. Więc aby sprawdzić drop czegoś co jest randomowe na godzinę to bezsensowne bo jeden wyłowi ich 60, a drugi 5 itp.
[Obrazek: IdioticMindlessAntelope-size_restricted.gif]
Odpowiedz
Łowione przedmioty wynikają bezpośrednio z gry i nie są regulowane pluginem, wyjątkiem są czeki FlyCoins ( obecnie wycofane ).
Jeżeli tylko będziemy mieli czas, oraz zainteresowanie ze strony innych użytkowników, zajmiemy się zbalansowaniem pracy rybaka oraz balansem zawodów rybackich.
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Wszelkie prawa zastrzeżone © 2018 azenis.pl
Forum wspiera silnik MyBB © 2002-2018 MyBB Group.