Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Respienie slime
Mam problem co chwile respią mi się slime, zmieniłem biom, ale nic to nie pomogło. Może macie pomysły co zrobić z tym.
Odpowiedz
Zmień biom na Mushroom wtedy żadne moby nie będą się respiły.
xD
Odpowiedz
Slime pojawiają się na wysokości 0 - 39 i tylko w określonych miejscach, które w  grze przeznaczone są do respienia się w tzw "slime chunk." o wielkości powierzchni 16x16.

Jedni maja na wyspie kilka - kilkanaście takich miejsc, a inni mniej albo czasem wcale.

Jeśli zostałeś szczęśliwym "wybrańcem", to :
- możesz zmienić biom ( za opłatą  20 000) na Mushroom_Island, lecz wtedy nie będą ci się też odradzały naturalnie żadne inne moby;
- możesz pozostawić na wyspie poziomy od 0-40 na zagospodarowanie terenu, na którym rzadko będziesz przebywał ( np. kaktusiarka);
- zaobserwować w jakich miejscach pojawiają ci się slime i je zablokować na tym terenie. 

Można to zrobić na F3 ustalić obręb danego chunk i np otoczyć je płotkiem, kaktusami przez które nie wydostaną się i nie opanują reszty wyspy.
Plotka głosi też, że slime nie respią się na śniegu, ale tego jeszcze osobiście nie sprawdzałam oczko

Szlamy, naturalnie znikają po określonym czasie, jeśli w promieniu 32 bloków nie ma żadnego gracza, więc znikną ci gdy odejdziesz dostatecznie daleko. Możesz oczywiście w tych miejscach zrobić sobie pułapki/expiarki na tego właśnie moba.

Powodzenia z flapciakami oczko 
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Wszelkie prawa zastrzeżone © 2018 azenis.pl
Forum wspiera silnik MyBB © 2002-2018 MyBB Group.