Wątek zamknięty 
Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kwestia slimeblocków i latających maszyn.
Witam, postaram się przedstawić moją skróconą historię i powód propozycji. Czuj się wolny do pominięcia tego i zjechania niżej.

Gram na tym serwerze od dwóch dni, bardzo mi się spodobał ze względu na aktywną grupę graczy, sensowne ceny w sklepach i mechanikę rozwoju wysp.
Więc, gdzie leży mój problem? Rozpoczynając grę nie wiedziałem o większości zmian, które zostały cichaczem wprowadzone na serwer - zablokowanie wieśniaków, zmniejszenie dropów ze slimów, zablokowanie slimeblocków. I, bądźmy szczerzy, nie mogłem o nich wiedzieć, bo nigdzie nie ma na ten temat sensownej dokumentacji.
Rezultat jest taki, że mam pod wyspą wielki bezużyteczny grinder slimów, który okazyjnie wypluwa mi jakieś kulki. Chciałbym coś z nimi zrobić, ale nie można nawet craftować slimeblockow ze względu na latające maszyny. I tu zaczyna się moja propozycja: Zamiast blokować sliemblocki, które same z siebie są fanstastycznym blokiem, wystarczy po prostu zablokować przesuwanie bloków redstona za pomocą slimeblocków. Taka zmiana nie jest szkodliwa, bo tego mechanizmu używa się tylko do tworzenia latających maszyn, a dzięki temu gracze mogliby ponownie używać slimeblocków.

Nick : Walior

Tytuł propozycji/uwagi :
Odblokowanie slimeblocków bez udostępniania latających maszyn

Opis propozycji/uwagi :
Aby wprowadzić tą zmianę wystarczy zablokować przesuwanie redstone blocków przez slimeblocki, a jeśli to zbyt skomplikowane, to nawet zablokować same redstone blocki (które nie mają nawet w polowie tylu zastosowan co slimeblocki)

Wpływ zmian na Serwer po jej wprowadzeniu :
W grze będzie dostępny nowy block - slimeblock manga_usmiech
Można z nim robić masę fajnych budowli - trampoliny, skocznie, mniej lagujące farmy (bo zamiast titleEnity pistona używa się slimeblocka, to bardzo mocno zaoszczędza na wydajności serwera)
Fakt nie ma opisanych takich informacji możliwe że się pojawią. Ale i tak nikt ie czyta info na /warp pomoc i /warp info zeby
Zablokować. Powiem szczerze że nie wiem jak. Postaram się tego dowiedzieć.
Pytanie czy zastosowanie tego bloku nie pozwoli na przechodzenie na wyspę innego gracza. Z tego co pamiętam umożliwiało to poprzez przeskok przy użyciu trampoliny.
Co do zmniejszenia wypadania kulek ze slime to fakt jest mniejszy ale jako pierwszy masz z tym problem. Nasz skyblock jest dla koneserów i dość trudny.
Poczekam na wypowiedz innych i zobaczymy co oni sądzą w końcu to Wy tworzycie ten serwer

Pozdrawiam
[Obrazek: 2ag5bpe.jpg]
Nie mam w sumie większego problemu ze zmniejszonym dropem, jest dosyć sensownie zbalansowany - po prostu jak zobaczyłem ceny w skupie to trochę się zapędziłem, bo od razu pomyślałem, że będę bogaty xD. Pomysł na przyszłość, może na nową edycję - do szablonu wyspy dodać barrier blocki na krawędzi każdej wyspy - nie będzie już problemu z przechodzeniem w żaden sposób. A wracając do tematu, tak jak mówiłem zawsze można zablokować redstone blocki - mają mniej zastosowań, a efekt będzie ten sam. Jeszcze wracając do przechodzenia na cudze wyspy - tak na prawdę, jeżeli ktoś jest tak uparty, żeby tworzyć super machiny do takiego skakania, to równie dobrze może założyć set blast protection i wysadzić się za pomocą TNT, jak za starych dobrych czasów.
Wątek zamknięty 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Wszelkie prawa zastrzeżone © 2018 azenis.pl
Forum wspiera silnik MyBB © 2002-2018 MyBB Group.