Wątek zamknięty 
Ocena wątku:
  • 6 głosów - średnia: 3.33
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[Poradnik] Aspekty Serwera (FAQ)
#1
Siemka!
W tym poradniku opiszę nasz Serwer, wszystkie jego aspekty – od systemu rozgrywki, przez komendy, po rangi dostępne w Sklepie Internetowym. Ten wątek jest pewną formą FAQ dotyczącego Serwera – zanim zadasz pytanie Administracji, upewnij się, że odpowiedzi nie znajdziesz poniżej!

1. System rozgrywki i rangi
Rozgrywka na naszym SkyBlocku, tak jak na innych tego typu serwerach, polega na rozbudowie wiszącej w powietrzu wyspy samemu lub wraz z przyjaciółmi. Na naszym SkyBlocku za umieszczane na wyspie bloki przyznawane są punkty. Zdobycie określonej liczby punktów umożliwia uzyskanie kolejnej rangi z dostępem do cenniejszych i  ciekawszych bloków  oraz bardziej zaawansowanych mobów w spawnerach (więcej w punkcie 3.). Oprócz tego na Serwerze są organizowane eventy, takie jak parkoury, prawda czy fałsz, bitwa na tłoki (tzw. „battle”) i wiele, wiele innych!

2. Sprzedawanie i kupowanie przedmiotów
Jak wspomniałem, kolejne sklepy z lepszymi itemami są odblokowywane wraz ze zdobywanymi punktami rozwoju wyspy. Aby dostać się do Centrum Sklepów, należy użyć komendy /warp sklepy. Jest tam przedstawiony wachlarz przedmiotów dostępnych w konkretnych sklepach. Poszczególne sklepy są rozmieszczone na wyspach wokół Centrum (komenda /warp sklep1-6).
Aby kupić konkretny przedmiot, należy kliknąć Prawym Przyciskiem Myszy w tabliczkę pod ramką z tym itemem. Kupimy wówczas wskazaną liczbę przedmiotów po konkretnej cenie.
Pieniądze można zdobyć poprzez sprzedaż itemów. Odbywa się ona na /warp skup.
Aby sprzedać konkretny przedmiot, należy kliknąć Lewym Przyciskiem Myszy w tabliczkę pod ramką z tym itemem. Sprzedamy wówczas wskazaną liczbę przedmiotów za konkretną sumę pieniędzy lub, jeśli liczba w ekwipunku jest mniejsza od tej na tabliczce, wszystkie itemy.

3. Spawnery
Pusty spawner jest dostępny do kupienia dopiero na trzecim poziomie sklepu (). Jednak od samego początku gry na Serwerze możesz ustawić w nim świnie (spawner możesz zdobyć na evencie lub z /kit vip, /kit supervip, /kit mastervip).
Aby zmienić spawner, postaw go na ziemi, kliknij w niego PPM, wybierz opcję „Zmień moba” i kliknij w odpowiednie jajo spawnujące. Możesz też użyć komendy /spawner ustaw [nazwa moba]. Po skopaniu Spawnera mob nie ulegnie resetowi. Spawner można zebrać każdym, dowolnym kilofem (nie musi być enchantowany).
Lista mobów w Spawnerze dostępna jest na /warp sklepy albo pod komendą /spawner lista.
Gracz, który nie osiągnął poziomu uprawniającego go do zmiany spawnera na konkretnego moba, nie będzie mógł postawić spawnera z tym mobem w środku!
Informacje o spawnerach dostępne są także na Serwerze pod komendą /spawner.

4. Handel z innymi graczami
Handel z innymi graczami na naszym Serwerze odbywa się za pomocą komendy /ah, gdzie znajduje się rynek dla graczy, a wystawienie danego przedmiotu kosztuje tylko 1$. Gracz może sprzedawać równocześnie 3 przedmioty, vipy 8.
5. Loteria
Na Serwerze organizowana jest loteria. Gracze wpłacają do puli po 200$ lub 1000$ a pod komendą /loteria info [loteria] można dowiedzieć się kiedy jest najbliższe losowanie, plugin losuje zwycięzcę, który zgarnia 100% zebranych pieniędzy.
Aby zakupić los, należy użyć komendy /kuplos nazwa_loterii ("maly" za 100$ i "duzy" za 2000$)

7. Warpy
Dzięki systemowi warpów możesz sprawniej poruszać się po Serwerze. Lista dostępna jest na spawnie oraz pod komendą /warpy.
Lista warpów:
/spawn – miejsce startowe gry
/warp regulamin – Regulamin i Taryfikator Kar Serwera
/warp vip – miasto VIP (tylko dla VIPów i SuperVIPów)
/warp sklepy – Centrum Sklepów
/warp sklep1-6 – sklepy dla poszczególnych poziomów
/warp skup – skup itemów
/warp kowal – Serwerowy Kowal
/warp nether – teleportuje cię do świata Netheru
/warp PvP – Arena Walk między graczami
/warp Enchant – podstawowy enchant
/warp Info - podstawowe informacje o serwerze
/warp Jezioro – łowisko dla graczy
/warp jedzenie - darmowe jedzonko
/warp Questy – strefa z zadaniami dostępnymi na Serwerze
/warp Mob – Arena Walk z mobami
/warp minigry - minigry
/warp ekipa - administracja serwera
/warp kosciol - kościół (można wziąć tam ślub)
/warp generator - darmowa kopalnia cobbla
/warp end - teleportuje cię do świata End'u

8. Zmiana i odzyskanie hasła
Aby zmienić hasło na Serwerze, należy użyć komendy /changepw [stare hasło] [nowe hasło].
Aby móc odzyskać hasło, należy najpierw zarejestrować e-mail za pomocą komendy /email add [e-mail] [powtórz e-mail].
Teraz możesz odzyskać hasło komendą /odzyskaj [e-mail] lub /email recovery [e-mail]

9. Rangi dostępne w Sklepie Internetowym
W Sklepie Internetowym dostępne są rangi VIP, SuperVIP i MasterVip z których zakupem wiąże się wiele korzyści w postaci itemów i nie tylko! Można je nabyć doładowując konto w Sklepie SMS-em albo przelewem. Więcej szczegółów o wspomnianych rangach na www.sklep-minecraft.pl/sklep/another/ oraz na Serwerze pod komendami /vip i /svip.
Oprócz tego w Sklepie dostępne są Spawnery i Diamenty.

To wszystko, dziękuję za przeczytanie poradnika. Mam nadzieję, że pozwolił on lepiej poznać Serwer i działający na nim system.
Pozdrawiam
MaBed98
Wątek zamknięty 
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Wszelkie prawa zastrzeżone © 2018 azenis.pl
Forum wspiera silnik MyBB © 2002-2018 MyBB Group.