Zmiany w dążeniu do ideału SkyBlock

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[Poradnik] MADzia, czyli Modularna Automatyczna Dyniarka
Zaprezentuję Wam co udało mi się stworzyć usmiech

Wszystko zaczęło się od próby stworzenia mojej pierwszej automatycznej farmy dyń, która miała niszczyć dynię od razu po jej stworzeniu. Jakie były założenia? Miała być jak najmniejsza, aby mogła się zmieścić w platformę o wysokości 3 kratek. Tyle. Na zdjęciu poniżej widzicie od czego wszystko się zaczęło. @Majcon dorzucił też swoje przysłowiowe 3 grosze. Podsunął mi rozwiązanie, które pozwoliło zmniejszyć cały moduł dyniarki usmiech

czerwone pole - moduł na 4 dynie po poprawce @Majcon'a (rozmiar 7 x 7 kratki = 49 kratek powierzchni)
żółte pola - dwa moduły (każdy po 2 dynie) po zmniejszeniu (rozmiar 3 x 7 kratki = 21 kratek powierzchni)
[Obrazek: 9e18abca88d9.png]

Udało mi się jeszcze bardziej zmniejszyć moduł dyniarki otrzymując segment "dwu-dyniowy" zajmujący 18 kratek. Kształt nie jest jednak już prostokątem, ale poszczególne moduły ładnie się zazębiają.

Budowa rozpoczyna się od wyznaczenia miejsca pod moduł. Następnie stawiamy leje i ściany boczne.
[Obrazek: e62ce02048ce.png]

Dostawiamy pistony, które będą niszczyć dynie. Podpinamy redstone, redstone torch i repeatery (ja ustawiam na dwa kliki). Stawiamy ziemię, wylewamy wodę, orzemy i sadzimy ziarno dyni.
[Obrazek: 0038f30a210f.png]

Gotowe!

Teraz wystarczy dobudować kolejny moduł i zacząć robić hajs na dyniach oczko
[Obrazek: a74e38a96fe1.png]

Można kopiować i udoskonalać usmiech
Odpowiedz
Na serwerze powstaje największa dyniarka wg mego projektu oczko
[Obrazek: 62da469d106c.png]
Odpowiedz
zrub z takie 3-4 platofrmy jezyk
Odpowiedz
(17-05-2016, 18:17)tomekgryf napisał(a): zrub z takie 3-4 platofrmy jezyk

3 będą na pewno. Czy więcej, to się zobaczy zeby
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Wszelkie prawa zastrzeżone © 2018 azenis.pl
Forum wspiera silnik MyBB © 2002-2018 MyBB Group.