Zmiany w dążeniu do ideału SkyBlock

Ankieta: Czy Poradnik pomógł zwiększyć wydajność Twojego komputera?
Nie posiadasz uprawnień, aby oddać głos w tej ankiecie.
Tak
75.00%
3 75.00%
Nie
25.00%
1 25.00%
Razem 4 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[Prosty Poradnik] Jak w prosty sposób zwiększyć wydajność komputera i liczbę FPS w MC
#1
Witam! Wiele osób ma problem z wydajnością komputera mimo dobrych jego parametrów. Tutaj przedstawię wam kilka prostych kroków jak sprawić aby Twój komputer włączał się szybciej, działał szybciej i oczywiście żeby nasze kochane MC miało więcej FPS'ów. Poradnik będzie bazował na windowsie 7, jednak na innych systemach nie wiele trudniej będzie nam to zrobić.

Etap 1
Wchodzimy w start i w polu wyszukiwania wpisujemy msconfig. Po wyszukaniu włączamy i wyskoczy nam takie całkiem przyjemne okienko chytry Przechodzimy do zakładki Rozruch. Wybieramy przycisk opcje zaawansowane a następnie zaznaczamy pole podpisane "Liczba Procesorów:". Wybieramy największą możliwą liczbę, w moim przypadku jest to 2. Klikamy "OK" i przechodzimy do zakładki uruchamianie. Jest to lista programów, które uruchamiają się razem ze startem naszego komputera. To co jest wg was niepotrzebne należy odznaczyć. Musicie pamiętać aby zostawić najważniejsze rzeczy takie jak antywirus, jeśli macie to System Operacyjny Microsoft Windows itp. Należy również zostawić większość narzędzi od producenta Twojego komputera np. jeśli masz komputer firmy TOSHIBA należy zostawić wszystkie rzeczy które w nazwie mają "TOSHIBA". Należy również zostawić wszelkiego rodzaju centra sterowników. Pamiętajcie jeśli nie jesteście czegoś pewni, nie odznaczajcie. Na końcu klikamy Zastosuj, Ok i wychodzimy. Jeśli wyskoczy nam jakieś powiadomienie to klikamy nie uruchamiaj ponownie komputera.

Etap 2
Przechodzimy do panelu sterowania i wyszukujemy "Opcje Zasilania". Otwieramy i powinno nam się pojawić okno z nazwą u góry "Wybierz plan zasilania". Jest to manager dotyczący planu zasilania. Komputery standardowo są ustawione na zrównoważony tryb użytkowania czyli oszczędność energii połączona z wydajnością. W prosty sposób możemy zmienić plan zasilania tak aby komputer w miarę potrzeby pobierał więcej energii, ale za to był bardziej wydajny. W tym okienku należy znaleźć opcję "Wysoka Wydajność". Jedyne zastrzeżenie - komputer może się bardziej grzać jeśli masz laptopa więc kontrolujcie temperaturę komputera i w miarę potrzeby przywróćcie stary plan zasilania. Możemy teraz wyjść do pulpitu i uruchomić ponownie komputer.

Etap 3
Miałem tu zamieścić zalecane ustawienia dla dobrej wydajności MC, ale zauważyłem, że ktoś już taki poradnik umieścił więc możecie go poszukać i zastosować się do niego.

Po wszystkim nasz komputer powinien włączać się szybciej oraz chodzić płynniej a nasz MC powinien mieć więcej FPS'ów oczko
Odpowiedz
#2
Na Windows 10 działa również . zeby
[img][Obrazek: SebaGaminng.png][/img]
Odpowiedz
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Wszelkie prawa zastrzeżone © 2018 azenis.pl
Forum wspiera silnik MyBB © 2002-2018 MyBB Group.