Wątek zamknięty 
Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[UWAGA] Poprawa pytania w evencie TAK/NIE
Nick : bietek
Tytuł propozycji/uwagi : Poprawa pytania w evencie TAK/NIE
Opis propozycji/uwagi :
Mam zastrzeżenia do jednego pytania z eventu, bo było mylące. Nie chodzi o to, że jako jedyny odpowiedziałem poprawnie i zostałem wywalony, ale o to żeby taka sytuacja więcej się nie powtórzyła. Poniższe uzasadnienie jest logiczne.

Chodzi o pytanie: Czy maksymalna wysokość budowania w mc to 256 kratek? Odpowiedź: TAK (przy pytaniu w tej formie powinno być NIE).
[Obrazek: a4f588cd0770.png]

Traktując pojęcie "kratka" jako jednostka długości (np. metr, litr), to wysokość budowania wynosi 255 kratek (od 0 do 255). Pytanie zostało niepoprawnie sformułowane bazując najpewniej na angielskim "Height limit for building is 256 blocks".
[Obrazek: 17f63866eb08.png]

W kratkach (naszych minecraftowych jednostkach długości) w zakresie od 0 do 255 możemy postawić 256 bloków. Na wysokości 0 mamy blok #1, na 1 - #2, na 2 - #3,..., a na wysokości 255 jest blok #256.
[Obrazek: d6d2226c036c.png]

Należy poprawić eventowe pytanie zastępując "kratki" słowem "bloczki" -> Czy maksymalna wysokość budowania w mc to 256 BLOCZKÓW? Odpowiedz: TAK jest wtedy poprawna.

Wpływ zmian na Serwer po jej wprowadzeniu : Mniej mylące pytanie. Brak rozczarowania eventami.
Pytanie dobrze sformułowane.
Jak by bylo po twojemu to powinno byc czy ilosc stawianych klockow w gore to max 255

Pytanie było czy maksymalna wysokość a nie ilość.A maksymalna wysokosc to 256.
Każdy zrozumiał oprócz ciebie....
[Obrazek: 2ag5bpe.jpg]
Po mojemu byłoby: "Czy da się budować powyżej 255 kratki wysokości?"
Zrozumiał tylko ten który doszukiwał się sensu w pytaniu...

PS. Ilość stawianych bloków w górę wynosi 256.
Jednego jestem pewien, maksymalna ILOŚĆ bloków w pionie to 256 bo tyle się mieści w zakresie 0-255. No ale jeśli chodzi o wysokość to w sumie różnie można to interpretować, bo jeżeli popatrzymy na wysokość na podstawie tego jakie koordynaty ma przypisany dany blok to będzie to 255, natomiast jeśli potraktować wysokość ciągle to wychodzi że ostatni blok jako ten sześcian rozciąga się od wysokości 255 do 256 (tak samo jak blok na kordach Y = 0 podstawą "leży" na wysokości 0 a górą dosięga do Y = 1) i niejako dotyka górną ścianką miejsca które ma kordy Y = 256, a z innej strony można to rozumieć też jako maksymalną wysokość na której można postawić kolejny klocek to wtedy wyjdzie 255. A teraz jeszcze inna sprawa, tak jak autor tematu, sam nie wiem jak interpretować pojęcie "kratka" czy bardziej w kierunku ilości bloków, czy jako wysokość całej kolumny bloków a przypominam że w Minecrafcie wszystkie koordynaty są ciągłe więc między przykładowo 10 a 11 jest jeszcze 10,5; 10,6; 10,666 itd.

Nie no jak dla mnie to to pytanie można interpretować na wiele sposobów.
Jak na moje to każdy poprawnie myślący człowiek będzie miał problem z takimi pytaniami.. Wystarczy bardziej sprecyzować pytanie ostr Podobną zagwozdkę sprawiło pytanie "Czy w minecrafcie istnieją smoki?" - odpowiedź wg moderatorów TAK, a wg mnie NIE, gdyż istnieje tylko 1 smok (co prawda był w planach Czerwony smok, którego będzie się dało ujeżdżać, lecz nie ma takowego jeszcze)
Wątek zamknięty 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Wszelkie prawa zastrzeżone © 2018 azenis.pl
Forum wspiera silnik MyBB © 2002-2018 MyBB Group.