Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[Poradnik] Instalacja shaderów
#1
INSTALACJA SHADERÓW

[Obrazek: S7aUTJ0.png]

Shadery to całkiem przyjemne urozmaicenie grafiki w naszym kwadratowym świecie. Główną cechą shaderów są oczywiście cienie oraz różnorakie efekty świetlne takie jak refleksy, rozświetlenia itp. Należy jednak pamiętać że takie przyjemności wymagają dedykowanej karty graficznej, aczkolwiek niektóre wersje shaderów mogą działać i na tych komputerach z zintegrowaną grafiką. W tym poradniku zostanie wykorzystany mod Optifine który oprócz rozbudowanych opcji graficznych posiada wbudowaną funkcję shaderów.1. Sprawdź w launcherze czy masz profil z czystą wersją minecrafta bez żadnych modyfikacji (w tym wypadku 1.8.8).


[Obrazek: BvVqPfw.png]


2. Pobierz modyfikację OptiFine KLIK (inne wersje OptiFine znajdziesz TUTAJ). Przeglądarka może wyświetlić informację że może to być niebezpieczny plik, ale jest on w 100% bezpieczny.


[Obrazek: D440eN4.png]


3. Zainstaluj Optifine - otwórz pobrany plik i sprawdź czy ścieżka wskazuje na Twój folder z minecraftem, jeśli wszystko jest w porządku, wciśnij "Install"


[Obrazek: nA9iiT2.png]


4. Po ponownym uruchomieniu launchera powinien pojawić się nowy profil z OptiFine, jeśli tak jest - przejdź do kroku 6.


[Obrazek: ZwlOXDE.png]


5. Jeśli instalacja przebiegła poprawnie a profil z Optifine się nie pojawił, stwórz nowy profil i z dostępnych wersji wybierz tą z Optifine


[Obrazek: nz4r2XV.png]


6. W tym kroku sprawdzimy czy Minecraft z zainstalowanym Optifine działa. W tym celu należy przejść na główną stronę launchera, wybrać nasz profil z Optifine i kliknąć przycisk "Graj". Jeśli gra chodzi bezproblemowo, można przejść do kolejnego kroku.


[Obrazek: XexaA2I.png]


7. W tym kroku należy pobrać wybrany shaderpack (bądź kilka) i umieścić w folderze shaderpacks. Jako że mam kilka ulubionych shaderpacków wrzucam wam je w linku -> KLIK. W paczce znajduje się 5 shaderpacków. Inne shaderpacki można spokojnie znaleźć w internecie. Po pobraniu shaderpacka, należy przejść do folderu z zainstalowanym minecraftem, a można tego dokonać na kilka sposobów:
- wpisz %appdata% w menu Start bądź w eksploratorze plików.
- W przypadku oficjalnego launchera Mojang przejdź do opcji uruchamiania, włącz ustawienia zaawansowane i wejdź w edycję dowolnego profilu po czym kliknij w czarną strzałkę po prawej stronie opcji "Katalog gry" (jeśli nie widzisz strzałki, rozszerz okno launchera).
- uruchom grę -> opcje -> ustawienia graficzne -> shadery -> I kliknij w przycisk "folder na shadery" (w tym wypadku przechodzisz bezpośrednio do folderu gdzie należy umieścić shaderpack).
Po wejściu do folderu z grą, umieść shaderpack w folderze "shaderpacks".


8. Zostało tylko wybrać ulubiony shaderpack i cieszyć się z gry. W tym celu otwórz opcje -> ustawienia graficzne -> shadery a następnie kliknij na wybrany shaderpack (w zależności od komputera a także rodzaju shaderpacka może chwilkę potrwać), oraz kliknij "Gotowe".


[Obrazek: D9fvCrf.png]
Mam nadzieję, że ten poradnik przyda się choć kilku osobom usmiech
Jeśli wystąpiłyby problemy których nie uwzględniłem w poradniku - piszcie śmiało, postaram się pomóc w miarę możliwości.
Odpowiedz
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Wszelkie prawa zastrzeżone © 2018 azenis.pl
Forum wspiera silnik MyBB © 2002-2018 MyBB Group.